بسم الله الرحمن الرحیم
عيسى بن مريم عرض كرد: «خداوندا! پروردگارا! از آسمان مائده‏اى بر ما بفرست! تا براى اول و آخر ما، عيدى باشد، و نشانه‏اى از تو و به ما روزى ده! تو بهترين روزى دهندگانى!»
(قرآن کریم - مائده 114)
 
بنده گان مرا آگاه ساز و مژده بر که من بسیار آمرزنده و مهربانم
(قرآن کریم حجر 49)
 
 
كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ وَنَبْلُوكُم بِالشَّرِّ وَالْخَيْرِ فِتْنَةً وَإِلَيْنَا تُرْجَعُونَ
هر نفسى چشنده مرگ است و شما را از راه آزمايش به بد و نيك خواهيم آزمود و به سوى ما بازگردانيده مى‏شويد
 
 
سوره نور ، آیه 21
ای کسانی که ایمان آورده اید، زنهار پیروی شیطان مکنید ، که هر کس قدم به قدم از پی شیطان رفت او را به کار زشت وا میدارد ، و اگر فضل و رحمت خدا شامل شما نبود احدی از شما (از گناه و زشتی) پاک و منزه نمی شد، لیکن خدا هر کس را می خواهد منزه و پاک می گرداند ، و خدا شنوا و داناست.
 
 
كار دين به اجبار نيست تحقيقا كار هدايت و ضلالت بر همه كس روشن گرديد.پس هر كس از راه كفر و سركشي برگردد و به راه ايمان گرايد به رشته محكم و استواري چنگ زده كه هرگز نخواهد گسست.
سوره بقره آيه 256
 
 
همانا آنان که به خدا ايمان آوردند و نيکوکار شدند خداي رحمان آنها را محبوب مي گرداند. 96 طه
 
 
شیطان می خواهد با شراب و قمار در میان شما عداوت و کینه ایجاد کند و شما را از یاد خدا و نماز باز دارد ... سوره مائده آیه 92
 
 
منافقان به خدا نیرنگ می زنند، در حالی که او آنها را فریب می دهد. چون به نماز برخیزند با بی میلی می ایستند، در چشم مردم خود نمایی می کنند و جز اندکی خدا را یاد نمی کنند. سوره نسا آیه 142
 
 
تو خود کتاب اعمالت را بخوان(و بنگر تا در دنیا چه کرده ای) که تو خود تنها برای رسیدگی به حساب خویش کافی هستی سوره اسرا ، آیه
 
 
احسب الناس ان یترکوا ان یقولو آمنا و هم لا یفتنون
عنکبوت/2
آیا مردم فکر می کنند همین که بگویند "ایمان آوردیم"به حال خود رها می شوند و آزمایش نخواهند شد؟!
 
 
لاجرم ان الله یعلم ما یسرون و ما یعلنون ... (آیه 23 سوره نحل )
لا جرم خدا می داند آنچه را پنهان می کنند و آنچه را آشکار می کنند...
 
 
سوره اسری
در كتاب آسمانى[شان] به فرزندان اسرائيل خبر داديم كه قطعا دو بار در زمين فساد خواهيد كرد و قطعا به سركشى بسيار بزرگى برخواهيد خاست (4)
پس آنگاه كه وعده [تحقق] نخستين آن دو فرا رسد بندگانى از خود را كه سخت نيرومندند بر شما مى‏گماريم تا ميان خانه‏ها[يتان براى قتل و غارت شما] به جستجو درآيند و اين تهديد تحقق‏يافتنى است (5)